Pin do klopy

Možná jste se již setkali s anglickým pojmem "lapel pin" neboli v překladu pin do klopy. Jak již samotný název napovídá, označení vzniklo z původního využití pinu jako ozdobu klopy saka. Pin na klopě saka, ať už dámského či pánského, plní dekorativní účel. Piny do klopy mohou mít plno podob, tvarů a barev, a k saku mohou být připevněny mnoha způsoby. Zadní strana pinu je stejně tak důležitá jako přední pohledová strana nejen kvůli způsobu upevnění, ale také proto, že poskytuje další způsob, jakým je možné udělat jej unikátním.

Ozdob do klopy je mnoho druhů. Například "Boutonnière" je pin, na kterém je připevněna živá květina a je také jedním z předchůdců dnešních moderních pinů. "Květinka" by měla být upevněna přes knoflíkovou dírku na klopě saka, vždy na levé straně, na straně srdce. Velmi romantické nemyslíte?

Alternativou "Boutonnière" je květinový pin, který je většinou o něco drobnější. Na rozdíl od jeho elegantního předchůdce je vyroben z umělých materiálů, běžně používaných při výrobě květin, jako je plsť, plátno, bavlna, papír, hedvábí a satén.

V neposlední řadě se můžete do klopy připnout náš oblíbený odznáček, také často nazývaný "enamel pin" neboli smaltovaný, podle materiálu z něhož je vyroben. Je drobnějších rozměrů také proto, aby na saku nebyl zaměňován za brož. Díky svým drobným nenápadným rozměrům není na klopě tak výrazným prvkem, a proto si můžete dovolit být při jeho výběru hravější a odvážnější. Tento druh pinu se používá také u armády, nebo při charitativních kampaních.

Bez ohledu na to jak se rozhodnete ozdoby nosit, jde o skvělý nástroj, jak přidat trochu koření do vašeho šatníku a k osobnímu stylu, proto se nebojte to při výběru trochu rozbalit :).

# Chci vědět jako první co je nového v pichnito.

I LOVE jeans